Wspólnota Żywego Różańca

Wspólnota Żywego Różańca w parafii Najświętszego Salwatora w Krakowie, to wspólnota, która składa się aktualnie z dziesięciu dwudziestoosobowych grup zwanych różami. Opiekunem duchowym jest Ks. Kanonik Stanisław Sudoł - proboszcz parafii Najświętszego Salwatora. Na czele każdej róży stoi zelatorka lub zelator. Każdy członek róży rozważa i odmawia codziennie jedną tajemnicę różańcową, co łącznie stanowi modlitwę całego różańca w intencjach wyznaczonych przez Księdza Proboszcza na każdy miesiąc roku.

Celem Żywego Różańca jest modlitwa i rozważanie tajemnic z życia Jezusa i Maryi oraz naśladowanie tych tajemnic w życiu codziennym za przyczyną Maryi i razem z Nią tak, aby całe nasze życie stawało się różańcem.

Celem członków Wspólnoty Żywego Różańca jest umacnianie wiary, nadziei, miłości i świętości, szerzenie pokoju, nabywanie cnót chrześcijańskich.