Wąwóz Homole

Wspierając duszpasterstwo parafialne dzieci i młodzieży, angażując się w prowadzenie scholii i różnych grup mamy okazję, aby jeszcze bardziej poznać Boga, drugiego człowieka i piękny świat. I tak stało się w ostatnich dniach czerwca, gdy osiemnastego, z grupą 37 osobową wyruszyłyśmy na pielgrzymkę.

Celem naszym był Wąwóz Homole. Miejsce bardzo piękne, urocze i warte odwiedzenia. Po zakończonej wędrówce odbyła się Eucharystia, w scenerii strumyka, skał, kwiatów... Woda wypływająca spod kamienia ołtarzowego przypominała myśl Kościoła, że Eucharystia jest źródłem, z którego wszystko wypływa.

Następnie udaliśmy się do Nowego Targu skosztować lody i z radością zakończyliśmy dzień u stóp Matki Bożej Ludźmierskiej. Nie zabrakło też pysznych kiełbasek, które mogliśmy przyrządzić w malowniczo położonej miejscowości Odrowąż. Był czas także na bliski Polakom mecz piłki nożnej. O wyniku nie będziemy pisać, ale warto było zobaczyć akcję na boisku w wykonaniu dzieci i rodziców. Bogu niech będą dzięki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

s. Leonarda

zdj. ks.Krzysztof