ULECZYĆ DUSZĘ

Są takie miejsca,

na które często nie mamy czasu,

a które są nam bardzo potrzebne.

Gdzieś w głębi serca bardzo ich chcemy,

ale zapał, jak to często w takich sytuacjach bywa,

okazuje się słomiany.

W naszej parafii od 18 lutego pojawia się takie miejsce i taka okazja, aby ponownie spróbować, odkryć swoją prawdziwą twarz.

Zapraszamy na „Salwatorską 19-stkę”.

Ostatnie wydarzenia pod Nanga Parbat na nowo przypomniały temat miłości do gór, która dla wielu jest sensem życia. Nie trzeba być himalaistą, żeby w górach odkrywać tajemnicę i prawdę o sobie. Wyjechać poza hałas miasta i codziennego życia, aby szukać ciszy, spokoju i tego co naturalne, bo w górach rządzi stworzona przez Boga natura. Z nią trzeba się tam liczyć jeszcze bardziej niż w codziennym życiu, gdzie znaleźliśmy sobie wiele sposobów jak pokonać kaprysy natury.

Z wiarą podobnie jest jak z górami. Trzeba wyjść poza codzienność, aby zobaczyć swoje życie z innej perspektywy, jako jeszcze bardziej uzależnione od Boga. Takie wyjścia na różnej wysokości szczyty duchowe pozwalają na lepsze poznanie siebie, otaczającego nas świata i poznanie majestatu miłości Boga. Zbliżający się Wielki Post jest więc doskonałą okazją, aby pokusić się o taką górską wyprawę na jeden ze swoich duchowych szczytów. Wszystko po to, aby uleczyć swoją duszą.

Dla tych wszystkich, którzy tak właśnie przeżywają swoją młodość przygotowaliśmy „Salwatorską 19-stkę”, czyli niedzielną Mszę św. dla młodych o godz. 19.00. Eucharystia to „źródło i szczyt” ubogacona rozważaniem słowa, które przez cały Wielki Post będzie koncentrowało się wokół Warunków Dobrej Spowiedzi. Po Mszy św. zapraszamy każdego do salki „pod plebanią” na małe „co nieco”, by poznać nowych ludzi i by zobaczyć, że nie jesteśmy sami w zdobywaniu naszych ukochanych duchowych gór.

"Świat wartości w górach jest prosty i przejrzysty dla każdego. Ale jest to absolut piękna i estetycznych doznań. Nie chcesz, nie jedziesz. Nie jedziesz, nie widzisz. Nie widzisz, nie przeżywasz. Wybór należy do ciebie." – Piotr Pustelnik, polski inżynier chemik, alpinista i himalaista, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum.

ks. Marcin