ogłoszenia parafialne

cmentarz salwator

wyszukiwarka grobów

wyszukiwarka grobow

błogosławiona bronisława

galeria zdjęć

przyjazne linki

Terminarz spotkań

 

Parafialny Klub Salwator

         zaprasza na spotkanie z filmem „Ziemia Maryi” (Mery’s Land). To film, który łączy fikcję i fakt, a na dodatek można go nazwać kryminałem. Detektywem jest tu Adwokat Diabła, który musi odnaleźć kobietę, która, według opowieści różnych ludzi, może zmieniać ludzkie życie. Top-modelka, pielęgniarz – przyjaciel grzeszników, medyk wykonujący aborcję, wesoła nastolatka pytani przez Adwokata Diabła mówią mu o Maryi i modlitwie różańcowej. Jak to się zakończy?

         Zapraszamy w czwartek 15 marca o godz. 16,30, oczywiście w „Salce pod plebanią”

 

 

Parafialny Klub Salwator

zaprasza na wędrówkę po pięknej Gruzji. W podróż zabierze nas pani Krystyna Słoczyńska, którą mieliśmy okazję poznać z okazji opowieści o Ziemi Świętej.

         Pani Krystyna tak charakteryzuje ten starożytny kraj: „Gruzja, starożytna Kolchida zajmuje niezwykle malowniczy kawałek ziemi, leżący na granicy Europy i Azji, stąd też można tu poczuć smak wschodu, pozostając w klimacie Europy. Oprócz cudownych krajobrazów znajdziemy tu wspaniałe zabytki, szczególnie z okresu wczesnego chrześcijaństwa.

Mieszkający tu ludzie są niezwykle otwarci, spontaniczni, pogodni i gościnni, a kuchnia gruzińska, niestety mało popularna w Polsce, oferuje nie tylko smaczne, urozmaicone potrawy, ale także doskonałe wina.

Gruzję i Gruzinów chyba najlepiej charakteryzuje opowieść o jej początkach, kiedy Bóg stworzył świat i człowieka, postanowił każdemu dać kawałek ziemi. Narody ustawiły się w długą kolejkę, ludzie zaczęli się kłócić i przepychać, tylko Gruzini – widząc co się dzieje – rozpalili ognisko, przyrządzili szaszłyki, zaczęli śpiewać, tańczyć i pić wino. Kiedy cała ziemia została rozdzielona, spostrzegli, że dla nich nic nie zostało. Ale Bogu bardzo się spodobała postawa Gruzinów i powiedział: „Został jeszcze jeden, maleńki, ale najpiękniejszy kawałek ziemi – miałem zostawić go dla siebie, ale postanowiłem dać go wam”.”

Spotykamy się  w czwartek 22 marca o godz. 16,30 jak zwykle w „Salce pod plebanią”.

Zapraszamy w małą podróż do Gruzji.