Koncert w Pradze

W dniach 24-27.06.2016 r.  parafialny chór "Salwator" miał możliwość wspólnego wyjazdu do Czech. Nasz pobyt zaczął się od Pragi, gdzie zostaliśmy serdecznie przyjęci przez księdza Edwarda Walczyka, proboszcza parafii św. Bartłomieja. Był on naszym gospodarzem i przewodnikiem. Mieliśmy możliwość zwiedzania Pragi - widzieliśmy Strahov, gdzie znajduje się klasztor Norbertanów - zwiedziliśmy zabytkową bibliotekę, uczestniczyliśmy w Eucharystii przy grobie św. Norberta. Zwiedzaliśmy również Hradczany.

Bardzo ważnym momentem był nasz koncert w kościele św. Bartłomieja, podczas którego zaśpiewaliśmy razem z chórem tamtejszej parafii.

Kolejnego dnia mieliśmy okazję pojechać do Doksan, gdzie znajduje się klasztor sióstr Norbertanek. Zostaliśmy przyjęci przez siostrę Albertę i siostrę Teresę. Po zwiedzaniu klasztoru i zabytkowego kościoła mieliśmy możliwość uczestniczenia we mszy świętej razem z siostrami. Wieczór spędziliśmy spacerując po Pradze.

W ostatni dzień naszego wyjazdu w drodze do Polski mogliśmy zwiedzić piękny gotycki kościół św. Barbary w Kutnej Horze.

Bardzo dziękujemy naszym gospodarzom, a przede wszystkim ks. Proboszczowi Stanisławowi Sudoł, bez którego ten wyjazd nie byłby możliwy.

Zapraszamy do galerii zdjęć, które chociaż częściowo oddają atmosferę tego wspólnie spędzonego czasu i piękno zwiedzanych przez nas miejsc.

zdj. Magda Peterson, Kinga Dziurka (d), Teresa Makuch (m)

m

d