katechezy chrzcielne

Wrzucono Cię w głęboką Wodę. A odmęty tej Wody poniosły Cię, porwały Twoje życie i przetoczyły się nad Twoją przeszłością i przyszłością.

Ta wielka otchłań zmiotła z powierzchni ziemi wszystko to, co wybudował Twój wróg. Rozerwała sieci, w które spętane było Twoje istnienie. W tej Wodzie umarło Twoje stare życie, zatonąłeś……

I oto stałeś się wolny, ta Woda uratowała Ci życie!

Pozwól Jej teraz płynąć! Spróbuj zrozumieć tajemnicę tej Wody! Chciej od dziś świadomie zanurzać się w Jej strumieniu. Co więcej, naucz się w Niej pływać. Nie bój się tej życiodajnej Wody! Niech wszechmocny Żywioł stanie się odtąd Twoim środowiskiem życia!

*          *          *

Czy kiedykolwiek przyniosłeś dziecko do chrztu jako matka, ojciec lub jako chrzestny? Czy starasz się wypełnić swój obowiązek przekazania wiary temu dziecku? Może masz sobie coś do zarzucenia? Może sam do końca nie wiesz co tak naprawdę powinieneś robić, żeby być dobrym chrześcijańskim rodzicem, chrzestnym ojcem, matką. A może nie jesteś ani rodzicem, ani chrzestnym, ale nie do końca rozumiesz czym jest dla ciebie Twój własny chrzest, jaki ma on wpływ na Twoje życie.

Zapraszamy:

- rodziców oraz chrzestnych przygotowujących się do sakramentu chrztu swoich dzieci;

- tych, którzy chcą lepiej wypełniać obowiązki rodziców i chrzestnych;

- wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o sakramencie chrztu świętego.

Zapraszamy Cię na katechezy chrzcielne, podczas których będziesz mieć okazję jeszcze lepszego poznania czym jest sakrament chrztu świętego. Jeśli zechcesz – otrzymasz też konkretne wskazówki oraz zadania, mające pomóc ci w lepszym przeżywaniu swojego chrześcijaństwa.

Katechezy odbywają się  w kościele SS. Norbertanek na Salwatorze  do czerwca,

w każdą ostatnią środę miesiąca o 19.15.

Czuj się zaproszony! Pozwól płynąć Wodzie!

www.wodabezgranic.pl