Pielgrzymka na Jasną Górę 17.10.2024r.

Z gościną u Matki Bożej Częstochowskiej

W naszej parafii, tradycją stało się, że w miesiącu modlitwy różańcowej wyruszamy na pielgrzymi szlak do Matki Bożej na Jasnej Górze.

W czwartek 17 października znów pojechaliśmy zanieść swoje podziękowania i prośby do matki całego kościoła. Tam uczestniczyliśmy w mszy świętej przed cudownym obrazem czarnej Madonny. Mszę koncelebrowaną odprawił również nasz proboszcz ks. Kanonik Stanisław Sudoł. Po krótkiej przerwie na posiłek, odprawiliśmy na Jasnogórskich wałach drogę krzyżową,  jest to kolejny etap parafialnej tradycji. Oprócz przeżyć duchowych związanych z medytacją męki Pańskiej, można było nacieszyć oczy pięknem 14 stacji drogi krzyżowej oraz kolorami polskiej złotej jesieni jakimi zabarwił się klasztorny ogród.

fot. Małgorzata i Andrzej Kajda