Remont wieży kościoła Najświętszego Salwatora

Kiedy w roku 2022 piorun uderzył w wieżę kościoła Najświętszego Salwatora, poważnie uszkodzony został krzyż oraz pokrycie wieży wraz z więźbą dachową. Krzyż mocno się przekrzywił i groził upadkiem na ziemię, co zagrażało przechodzącym w pobliżu ludziom. Wystąpiła konieczność awaryjnej wymiany konstrukcji dachu, pokrycia z blachy miedzianej oraz konstrukcji podtrzymującej zabytkowy krzyż na szczycie wieży. Wykonanie skomplikowanej naprawy wyceniono na około 738.000,00 zł.

Dla pozyskania środków na powyższe zadanie Parafialna Rada Duszpasterska postanowiła sprzedać pewną ilość pamiątkowych cegiełek. Każda cegiełka została wykonana z fragmentu blachy zdjętej z wieży. Koszt wykonania jednej cegiełki to 10,00 zł., więc nabywca proszony jest złożyć ofiarę wyższą niż koszt wyprodukowania. W niedzielę 29.09.2024 Członkowie Rady Duszpasterskiej będą rozprowadzali cegiełki po każdej mszy świętej w zakrystii.